Lidé v organizaci

 

Michaela Drozdová
předsedkyně spolku

 

Absolvent:    Canisterapeutské zkoušky a workshop Canisterapie pořádané o.s. Kamarádi otevřených srdcí

                                Semináře o hiporehabilitaci pořádané sdružením Piafa Vyškov

Vzdělání:        SOŠ, obor cestovní ruch

Míša se od sedmnácti let věnuje sportovní kynologii, kde má splněno několik zkoušek z výkonu dle národního zkušebního řádu. Od roku 2002 pracuje jako cvičitelka vodicích, asistenčních a canisterapeutických psů pro Pes pro Tebe, z.s.. Od roku 2005 provozuje psí školu Lišmen v Zábřeze na Moravě. V roce 2009 vybudovala farmu Lišmen, která je zároveň sídlem spolku Pro dotyk.          Na koni jezdí od 14 let a od samého začátku ji uchvátil westernový styl. Vlastní kobylku Vanesu, která je jedním z hiporehabilitačních koní na farmě. Do roku 2020 byl Míšiným věrným průvodcem a parťákem pes plemene border kolie Tobi Vim Bohemia Alke, který pomáhal také na ukázkách práce spolku a při výukových programech. Aktuálně Míšu doprovází belgický ovčák malinois Mateo (Ashley Bajlo).

Na farmě Lišmen zajišťuje Míša kompletní zastájení, péči o koně a jejich výcvik. V Pro dotyku má na starosti také vedení canisterapeutických týmů.

_____________________________________________________________________

 

Bc. Jana Balcárková
místopředsedkyně, pokladník a administrátor

 

Absolvent:    Canisterapeutské zkoušky a workshop Canisterapie pořádané o.s. Kamarádi otevřených srdcí

                                Semináře o hiporehabilitaci pořádané sdružením Piafa Vyškov

Vzdělání:       Zahradnická fakulta v Lednici

Hned po škole nastoupila Jana jako technik ve skladě ovoce. V roce 2002 se jí narodil syn KubaKuba se narodil s vážným onemocněním svalů, se kterým on i celá rodina stále bojují. V roce 2004 začala pomáhat i první vlastní kobylka. Nutností pak už byl i kurz hiporehabilitace a masérský kurz na sportovní a rekondiční masáže.

Na koni Jana jezdí od malička, v současné době vlastní tři hodné minipony a  kobylku Slovenského teplokrevníka Sušenku. Sušenka aktivně provozuje několikrát týdně hipoterapii. Ve spolku pracuje Jana s pejskem plemene border kolie Zigym, jako canisterapeutickým psem, který je zároveň asistenčním psem syna Jakuba.

V Pro dotyku Jana odborně zajišťuje hiporehabilitaci, má na starosti administrativu, školení a vzdělávání dobrovolníků.

_____________________________________________________________________________________

 

Kateřina Klvaňová, DiS
Diplomovaný fyzioterapeut

 

Absolvent: Semináře o hiporehabilitaci pořádané sdružením Piafa Vyškov

Vzdělání:   Střední zdravotnická škola v Šumperk, Certifikovaný kurz Diagnostika a terapie funkčních poruch

Katka vystudovala střední zdravotnickou školu v Šumperku, kde odmaturovala jako všeobecná sestra. Poté získala titul Diplomovaný fyzioterapeut na Vyšší zdravotnické škole v Ostravě. Pracuje jako rehabilitační sestra v Remedic Zábřeh. Hned při vzniku občanského sdružení Pro dotyk začala profesionálně spolupracovat při hipoterapii a canisterapii.

 

_____________________________________________________________________________________

                                                                                             

  Adéla Šperlíková 

Animals manager, aktuálně na RD   

 

Absolvent: Canisterapeutické zkoušky a workshop Canisterapie pořádané o.s. Kamarádi otevřených srdcí;                                   Semináře o hiporehabilitaci pořádané sdružením Piafa Vyškov

Vzdělání:   Sportovní gymnázium České Budějovice

Adéla je od svých deseti let nevidomá. Z neznámé příčiny u ní došlo k odchlípnutí sítnice. V té době už asi rok jezdila na koni a to, že nevidí, ji v tom nikdy nezabránilo. Dva roky pracovala jako vodič koní při hipoterapii na Zámeckém statku v Dolní Rožínce. V roce 2011 si uděkaka westernovou závodní licenci a absolvovala tři neoficiální závody a několik veřejných předváděcích akcí. Při studiích dělala závodně atletiku a v dospělosti, kdy po jejím boku stanul nový pomocník - vodicí pes Miky - se několikrát účastnila Mistrovství České republiky a Slovenska ve výkonu vodicích psů. Oba vodicí psi, Miky i Golf, které Adéla měla, měli složenu také canisterapeutickou zkoušku. Adélka je majitelkou koně Falcona.

Aktuálně je Adéla na mateřské dovolené. Před RD měla ve spolku na starost kondiční a zdravotní stránku všech zvířat, kontrolu veterinárních povinností a kontrolu a údržbu postrojů. přípravu koní a asistenci při hiporehabilitaci. 

 

 


Jakub Balcárek

čestný člen spolku a testační jezdec :-)

 

Jakub se narodil v roce 2002 s vrozeným onemocněním svalů. Od svých tří týdnů pravidelně několikrát denně cvičí Vojtovou metodou, Bobatha a pere se se svým osudem. Na koni jezdí a cvičí od svých tří let pravidelně 3x týdně. Kuba si splnil svůj sen o závodění na koni. V roce 2014 se na Sušence úspěšně zúčastnil, jako jediný hendikepovaný jezdec, vytrvalostního závodu pro děti s koněm nad 150 cm.  

Kuba měl asistenčního fenku Andy, kterou, stejně jako svého aktuálního asistenčního psa Zigyho, zapůjčil mamince a taťkovi ke složení canisterapeutických zkoušek. Když je Kuba ve škole, Zigy tak může pomáhat díky své neunavitelnosti i ostatním lidem.

 ________________________________________________________________________________

DOBROVOLNÍCI

Petra Hrochová
- asistentka při hipoterapii

Marcela Königová
- asistentka při hipoterapii

Bc. Eva Bartošová
- administrativní asistentka

MVDr. Jana Knápková

- felinoterapeut

Bc. Veronika Kyselá (obor Rehabilitační - psychosociální péče)

- asistentka při hiporehabilitaci a canisterapii

Dagmar Vepřková

- asistentka při hipoterapii

Tereza Hladišová

- asistentka při hipoterapii

Andrea Hübnerová Laštůvková

- asistentka při hipoterapii 

 

Kateřina Březničanová

- asistentka při hipoterapii

 

Štěpánka Březničanová

- asistentka při hipoterapii

 

Lenka Dolečková

- asistentka při hipoterapii